Recept na Bazalka

přidal(a) Iveta
datum: 29. Srpen 2015
3/5
   ( 1 hlasů)
0 komentářů
Obtížnost: 1
Doba přípravy: do 30min
bazalka.jpg
Bazalky jsou stálezelené rostliny nebo keře s aromatickou vůní. Její nať se využívá jak v léčitelství tak k dochucení jídel.

Působí proti žaludečním křečím, snižuje nadýmání, usnadňuje odkašlávání, působí protizánětlivě a mírně antibioticky. Je tedy vhodná i při nespavosti i migréně a léčí afty v ústech.

Čaj z bazalky:                                                                                                                                                      Dvě lžičky čerstvé nebo sušené bazalky zalijeme 250 ml horké vody. Necháme pět minut pod pokličkou louhovat. Vlažný čaj můžeme použít jako kloktadlo i při léčbě aftů, nebo jako teplý nápoj proti kašli, který pijeme dvakrát denně po malých doušcích. Čaj též utišuje bolest a pomáhá při migréně.

Olej proti bolesti svalů:                                                                                                                                           Na uvolňující masáž je nejlepší bazalkový olej. Lístky z jednoho svazku bazalky natrháme nahrubo, v třecí misce je rozdrtíme, aby pustily vůni a přiléváme postupně litr olivového oleje. Olej i lístky pak dáme do vymyté, uzavíratelné lahve a dolijeme zbylým olejem. Můžeme i přisolit. Necháme stát dva týdny, občas protřepeme.

 


Tady nakupuji potřeby pro vaření


Komentáře

Přidat nový komentářPodobné recepty

 • Majoránka zahradní

   - majoranka.jpg
  Hodnocení receptu je 5.00Hodnocení receptu je 5.00Hodnocení receptu je 5.00Hodnocení receptu je 5.00Hodnocení receptu je 5.00
  Majoránka zahradní je převážně jednoletá bylina. Její nať se používá jak v kuchyni tak i v léčitelství
  Obtížnost:
  1
  Doba přípravy
  do 30min
  Autor
   Iveta Kotalová
  Publikováno
  9. Srpen 2015
 • Rebarbora

   - rebarbora.jpg
  Hodnocení receptu je 2.00Hodnocení receptu je 2.00Z celkového počtu 5Z celkového počtu 5Z celkového počtu 5
  Rebarbora-reveň je statná vytrvalá rostlina s mohutným oddenkem kterého využíváme v léčitelství a velkými šťavnatými dlouze řapíkatými listy které používáme v kuchyni
  Obtížnost:
  1
  Doba přípravy
  do 30min
  Autor
   Iveta
  Publikováno
  29. Srpen 2015
 • Fenykl obecný

   - fenykl.jpg
  Z celkového počtu 5Z celkového počtu 5Z celkového počtu 5Z celkového počtu 5Z celkového počtu 5
  Fenykl je podobný kopru, zpravidla dvouletá nebo vytrvalá bylina. Využívají se jeho plody, které jsou zdraví prospěšným kořením.
  Obtížnost:
  1
  Doba přípravy
  do 30min
  Autor
   Iveta Kotalová
  Publikováno
  9. Srpen 2015
25.jpg
Dostupné parfémy všem, inspirované známými vůněmi. Milujete parfémy světových výrobců ale nechcete za ně utrácet tisíce?
Číst více
IMG_8751a.jpg
Právě se Vám narodilo miminko nebo miminko čekáte a chcete mu připravit pokojíček snů? Máte v něm připravený nábytek, ale pokojíček pořád "není ono". Chybí v něm doplňky, něco, co
Číst více


Partneři webu s recepty:

ProdejAuto.eu - soukromá automoto inzerce. Tisíce nabídek z celé ČR.


Jak se stát králem letního grilování? Stačí znát dobrý recept a mít dobrý plynový gril, který koupíte třeba na www.hawaj.cz.

Kojenecké oblečení, nábytek, hračky najdete ve Skonti.