Vařit levně neznamená vařit polévky z pytlíku

Vařit levně neznamená vařit polévky z pytlíku
přidal(a) Marek Kotala, 18. Leden 2019

 

 

 

Vařit levně neznamená vařit polévky z pytlíku a jiné polotovary. Přinášíme vám pár tipů jak využít sezónní ovoce či zeleninu nebo vařit podle klasických receptů našich babiček a vařit tak zdravě, levně a zároveň rychle.

 

Využijte sezony zeleniny

Využijte sezony rajčat a paprik a jako oběd či večeři připravte za pár minut zeleninové lečo nebo třeba špagety s rajčatovo zeleninovou omáčkou a klobásou.

V obchodě jistě v létě narazíte na levný květák, neváhejte a připravte z něj květákové karbanátky s bramborovou kaší nebo květákové placky s česnekovým dipem. Ze zbytku květáku pak můžete připravit ještě květákovou polévku.

Chutná vám brokolice? Zapečte ji s bramborami a zdravý oběd nebo večeři máte skoro bez práce.

 

Luštěniny za pár korun

Luštěniny bychom měli konzumovat minimálně jednou týdně. Jsou zdravé, plné bílkovin a navíc levné. Zkuste třeba klasiku v podobě čočky na kyselo, za pár korun máte oběd pro celou rodinu. Levné a zdravé jsou také luštěninové polévky. Vsaďte na čočkovou, hrachovou, hráškovou polévku nebo hrstkovou.  Dokonale vás zasytí.

               

Vsaďte na těstoviny

Těstoviny jsou levné a můžete je připravit na stovky způsobů. Dejte je do salátů, použijte jako přílohu nebo je zapečte. Co třeba vyzkoušet zapečené těstoviny se špenátem, těstoviny s květákovou omáčkou nebo třeba těstovinový salát s vajíčkem.

 

                Brambory na milion způsobů

Levně můžete vařit i s pomocí brambor. Můžete z nich vytvořit bramborové těsto a vykouzlit třeba sladká jídla, zapékat je nebo použít jako přílohu.

 

                Omáčky našich babiček

Již naše prababičky připravovaly rády omáčky. Mnohdy se objedou i bez masa a vyjdou tak opravdu levně. Za pár korun připravíte třeba koprovu, křenovou, fazolkovou nebo třeba rajskou.

 

                Nebojte se domácí výroby

Vyrobit si svoje potraviny dá sice občas více práce, ale zato ta chuť.  A máte i jistotu, že používáte kvalitní nebo dokonce vlastní suroviny.  Připravte si třeba domácí přibiňáček, nutelu, kečup, protlak, přesnídávky, marmelády, sirupy nebo pečený čaj.Chci ZDE článek / odkaz


Pokud nakupujete v eshopech, určitě využijte slevové kupóny! Na serveru SlevovyKupon.net jich jsou tisíce a zdarma!


Potřebujete měřit AAC, VAC, VDC a další? Nejvhodnější digitální osciloskopy k dostání na TME.eu


Vybavení do kuchyně? Co třeba odkapávač na nádobí? A X doplňků, které by neměly chybět v žádné kuchyni.


Jak vybrat překapávač?

V čem jsou rozdíly a na jakém principu překapávač na kávu funguje?

Recepty

Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!