Člověk - nepřítel včely

Člověk - nepřítel včely
přidal(a) Bára Červenclová, 3. Březen 2015

Včela medonosná je nejvíce hospodářsky využívanou včelou mezi svým druhem. Uvědomujeme si ale, co všechno nám poskytuje a co pro ní dělá člověk?

 

Hlavním produktem včel je med - to je obecně známá pravda. K čemu je ale med dobrý? Tento přírodní antibakteriální činitel má blahodárné účinky jak pro člověka, tak i pro včely. Tvoří jejich potravu, které samy spotřebují několik stovek kilogramů. 

 

Včely jsou velmi důležitými tvory. Věděli jste, že bez nich bychom neměli jablka, hrušky ani třešně? Protože právě tyto stromy se neobejdou z 90% bez opylení, a dalších 40 000 druhů rostlin také ne.

 

Člověk med užívá nejen vnitřně, ale také je významný pro vnější onemocnění - pokrývají se jím popáleniny, vředy či další rány, zmírňuje otoky a jizvy. Med je považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik - ničí bakterie. Dalším produktem včel je vosk a propolis. 

 

Člověk nepřítelem pracovitých tvorů

 

Včely jsou stále ohroženějším druhem. Včelstva, která nejsou volně v přírodě, postihují choroby. Z toho vyplývá, že za to může člověk. Nestará se dostatečně o čistotu úlů a to způsobuje čím dál častější nákazy jako je například včelí mor či varroáza (infekce způsobená roztočem). Varroáza je jedním z nejobávanějších chorob. Mezi léty 2007 a 2008 v České republice zahubila 30% včelstev.

 

Nestálo by za to se o vzácné medonosiče lépe starat?  

 Partneři webu s recepty:Sháníte kvalitní a designově hezké záclony, navštivte Dante.czProdej luxusních šatů. Plesové šaty, koktejlové a krátké šaty, večerní šaty a spousty další luxusních šatů pro pravé dámy.Získejte slevy až 30% na AVON produkty , dárky z motivačních programů, benefity od našich partnerů a mnohem víc. Registrujte se zdarma ještě dnes a zjistěte, co všechno Svět krásy AVON nabízí..Široká nabídka Holandských krmiv Bardog


Bytový textil v nejrůznějších vzorech a hlavně krásné záclony můžete objednávat v e-shopu DANTE.


BIGinzerce - inzerce,bazar

600 000 inzerátů s fotkou a kontakty, inzerce ZDARMA a bez registrace

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!