Člověk - nepřítel včely

Člověk - nepřítel včely
přidal(a) Bára Červenclová, 3. Březen 2015

Včela medonosná je nejvíce hospodářsky využívanou včelou mezi svým druhem. Uvědomujeme si ale, co všechno nám poskytuje a co pro ní dělá člověk?

 

Hlavním produktem včel je med - to je obecně známá pravda. K čemu je ale med dobrý? Tento přírodní antibakteriální činitel má blahodárné účinky jak pro člověka, tak i pro včely. Tvoří jejich potravu, které samy spotřebují několik stovek kilogramů. 

 

Včely jsou velmi důležitými tvory. Věděli jste, že bez nich bychom neměli jablka, hrušky ani třešně? Protože právě tyto stromy se neobejdou z 90% bez opylení, a dalších 40 000 druhů rostlin také ne.

 

Člověk med užívá nejen vnitřně, ale také je významný pro vnější onemocnění - pokrývají se jím popáleniny, vředy či další rány, zmírňuje otoky a jizvy. Med je považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik - ničí bakterie. Dalším produktem včel je vosk a propolis. 

 

Člověk nepřítelem pracovitých tvorů

 

Včely jsou stále ohroženějším druhem. Včelstva, která nejsou volně v přírodě, postihují choroby. Z toho vyplývá, že za to může člověk. Nestará se dostatečně o čistotu úlů a to způsobuje čím dál častější nákazy jako je například včelí mor či varroáza (infekce způsobená roztočem). Varroáza je jedním z nejobávanějších chorob. Mezi léty 2007 a 2008 v České republice zahubila 30% včelstev.

 

Nestálo by za to se o vzácné medonosiče lépe starat?  

 ellen2.jpg
aké patříte mezi dvě třetiny českých žen, které trápí vaginální záněty? Tyto nepříjemné intimní problémy jsou provázeny svěděním, pálením či výtokem nebo bolestmi při pohlavním sty
Číst více
img_34541--mm1600x1200.jpg
Pokud nevíte, co si počít se znuděnými dětmi a chcete prožít hezký den v klidu a bez nervů, mám pro Vás tip na celodenní výlet do dětského zábavního parku Merlin's Kinderwelt.
Číst více


Partneři webu s recepty:

ProdejAuto.eu - soukromá automoto inzerce. Tisíce nabídek z celé ČR.