Zahrádka ve skle

Zahrádka ve skle
přidal(a) Marek Kotala, 10. Červen 2019

Vyzkoušejte zahrádku ve skle

Co se vlastně skrývá pod tímto názvem? Jedná se o novodobou dekoraci vhodnou jak do našich domovů, kanceláří nebo vstupních hal a konferenčních místností. Jednoduchá krása osvěží každý interiér a dodá přírodní ráz. Levitující aerárium si jistě oblíbíte.

Zahrádka ve skle jako na dlani

Malou zelenou oázou si vnesete do vašeho prostředí příjemné klima i pocit útulnosti. Tento malý zahradnický zázrak dokáže připravit každý a bude vám dělat radost každý den.

 

Pěstování květin v tomto stylu je velice jednoduché a péče o aerárium je minimální. Stačí dodržovat několik jednoduchých zásad.

 Zahrádka v baňceZahrádka v baňce / ve skle

Na osázení malého aerária si vystačíte s pískem, nebo jiným drenážním materiálem. Rostlinky nevyžadují klasický substrát, plně využívají přirozeného vzdušného klima. To jim pro jejich růst bohatě postačí.

 

Směle můžete do skleněného ráje vysadit různé druhy sukulentů a kaktusů, luxusní podívanou zaručí i orchideje. Nešlápnete vedle ani při použití některých druhů masožravek, však se v létě budou „hodit“.

 

V podstatě můžete zasadit jakoukoliv rostlinku, které její vzrůst dovolí se zabydlet v malém a křehkém aeráriu. Dejte vale klasické konvičce na zalévání, zde si vystačíte s rozprašovačem. Přemokření by rostlinkám rozhodně neprospělo.

Zaujalo vás nenáročné pěstování? Vytvořte si mini zahrádku sami

Nejen výsledný efekt vás nadchne, i příprava je snadná a zábavná. Se závěsnou skleněnou koulí plné přírody vám pomohou i vaše děti.

 

Jednoduše si zajistěte několik potřebných věcí u vašeho floristy, nebo na e-shopu a pusťme se do práce. Návod na aerárium a potřebné floristické potřeby naleznete níže.

 

  1. Skleněná koule (aerárium) je k dostání v různých variantách, velikostech a designech. Vyberte si tu pravou pro vaše potěšení.
  2. Rostlinku, kterou budete sázet vybírejte podle velikosti aerária.
  3. Závěsný systém, provázek či mašle zajistí stabilitu i dekorační prvek.
  4. Drenáž, písek, nebo jakýkoliv vhodný propustný substrát.
  5. Dekorace v podobě malých kamínků, nebo mušliček.

 

Aerárium si položte na pevnou podložku, aby se vám dobře pracovalo. Není od věci použít hrneček a kouli do něj jednoduše „posadit“. Pomocí lžíce vsypte trochu drenáže a vsaďte rostlinku.

 Aerárium - flora v baňce
Aerárium - flora v baňce

Pokud máte malé aerárium, vhod přijde pinzeta. Rostlinku lehce usaďte a přimačkněte. Nyní přichází na řadu vaše fantazie a kreativita. Doplňte zahrádku v kouli drobnými kamínky, dekoračními prvky a pozvedněte tuto záležitost na vyšší level.

 

Teď už jen zálivka v podobě jemného orosení a můžete se radovat z nového designového prvku z vaší vlastní kolekce.

Minimalistický dárek

Teď když už víte jak to, co třeba vytvořit skleněný dárek pro své nejbližší. Aerárium na orchidej jistě potěší a nahradí řezanou květinu i dárek. Budete mít dáreček 2 v 1, levitující mini zahrádku.

 Minimalistický dárek v podobě kytiček
Minimalistický dárek v podobě kytiček

Vše, co budete pro přípravu aerária potřebovat najdete na www.lepaso.cz – tradiční prodejce floristických a dekoračních potřeb.

 

ČLÁNEK BYL PŘEVZAT Z WEBU RADYPRODOMACNOST.CZChci ZDE článek / odkaz


Pokud nakupujete v eshopech, určitě využijte slevové kupóny! Na serveru SlevovyKupon.net jich jsou tisíce a zdarma!


Potřebujete měřit AAC, VAC, VDC a další? Nejvhodnější digitální osciloskopy k dostání na TME.eu


Vybavení do kuchyně? Co třeba odkapávač na nádobí? A X doplňků, které by neměly chybět v žádné kuchyni.


Jak vybrat překapávač?

V čem jsou rozdíly a na jakém principu překapávač na kávu funguje?

Recepty

Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!