Z jaké skleničky pít víno?

Z jaké skleničky pít víno?
přidal(a) Marek Kotala, 28. Srpen 2018

 

Milovníci vína pozor. Jestlipak víte, jak si správně vybrat skleničku, ze které budete nápoj pít? Pokud jste v tomto směru bezradní, začtěte se do následujících řádků. S ohledem na množství tvarů a velikostí nemusí být každému jasné, která sklenička je pro danou příležitost vhodná.


Hlavní roli hraje materiál

Materiál je naprosto zásadní. Kvalitní nápoj byste měli usrkávat z vhodně zvolené skleničky na víno – tedy z takové, která je vyrobena z čirého a tenkého skla. Nesmí zkreslovat barvu vína, nožku preferujte dlouhou a úzkou, protože se lépe drží. Vždy se ujistěte, že je sklenička čistá – prach a flíčky pokazí celkový dojem z konzumace.

 

Tescoma skleničky 

Jakou skleničku na bílé a jakou na červené víno?

Bílá vína nejsou tak aromatická jako červená a mají proto vyšší nároky na tvar skleničky. Zvolte trochu menší se zužujícím se hrdlem. Tvarově vám může připomínat tulipán. Kónický tvar hrdla má své opodstatnění – víno díky němu plně rozvine aroma.

 

Platí, že čím aromatičtější víno, tím větší sklenice. Nalijete-li silně aromatické víno do příliš malé sklenice, setkáte se s nepříjemným zápachem, která vás doslova uhodí do nosu. Pro červené víno je typický vyšší obsah alkoholu, což je v menší skleničce na škodu. Ideální volbou jsou skleničky kolem 4,5 dl.

 

Tescoma skleničky 

Z čeho pít šumivá vína?

Pokud si s oblibou vychutnáváte nápoje s bublinkami, dělejte tak v dlouhé úzké sklenici, která se směrem nahoru lehce zužuje. Šumivá vína mají velmi jemnou chuť a je proto žádoucí, aby bylo aroma dostatečně povzbuzeno. Není od věci, když má sklenička na kalichu drobný výstupek – ten podporuje vzlínání bublinek.

 

 Tescoma skleničky

 

A kde kvalitní skleničky na víno seženete? Třeba u Tescomy, která prodává kuchyňské potřeby od A do Z. V nabídce nenajdete jen hrnce a keramické pánve, ale také širokou nabídku skleniček!Chci ZDE článek / odkaz


Pokud nakupujete v eshopech, určitě využijte slevové kupóny! Na serveru SlevovyKupon.net jich jsou tisíce a zdarma!


Potřebujete měřit AAC, VAC, VDC a další? Nejvhodnější digitální osciloskopy k dostání na TME.eu


Vybavení do kuchyně? Co třeba odkapávač na nádobí? A X doplňků, které by neměly chybět v žádné kuchyni.


Jak vybrat překapávač?

V čem jsou rozdíly a na jakém principu překapávač na kávu funguje?

Recepty

Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!