Velkolepé vánoční osvětlení

Velkolepé vánoční osvětlení
přidal(a) Marek Kotala, 31. Říjen 2018

 

 

Většina z nás se snaží pořídit velkolepé vánoční osvětlení. Někdy máme pocit, že Vánoce jsou oslavou světel a nikoliv oslavou Svaté rodiny. Na vánočních trzích to jen žije tradicemi a zvyky, ke kterým se každý může připojit v slavnostní nostalgické atmosféře, která v této době převládá ve všech koutcích země. Podle staré tradice se na každém vánočním veletrhu nachází speciální místo, kde je vystavěn obrovský vánoční stromek. Biblické předměty spojené s narozením Ježíška jsou uloženy pod ním v Betlémě. Taktéž zde bývají představeny postavy ilustrující scénu příchodu Ježíška na svět. A je tady 24. prosinec a my máme pocit, že Josef, Marie, Ježíšek, pastýři, tři králové a další postavy ožívají.

Tradiční vánoční osvětlení a dekorace

Podle některých zvyků tato kompozice Svaté rodiny zmizí hned po západu slunce na Štědrý den a příští rok se znovu objeví na stejném místě.  Vraťme se na tržiště, kde vůně čerstvých borových nebo smrkových jehličnanů se mísí s lahodným zápachem tradičních jídel a nápojů. Pro zajímavost v Německu je stále tradicí Vánoční pyramida. Původně pochází z kraje Krušných hor, je to dřevěný kolotoč s figurkami a svíčkami. Vánoční pyramida se otáčí díky tomu, že teplý vzduch stoupá z čepelí a je umístěn nahoře v kruhu. A skoro v každé domácnosti září znamenité vánoční osvětlení a dekorace.

Historie vánoční pyramidy

Vánoční pyramida přešla k nám ze středověkých zvyků, aby chránila dům před zlými křovinami stálezelených stromů a ohně, z nichž vznikla tradice zdobení vánočního stromku. Právě v Německu, začal zvyk zdobení stromečků. Vánoční pyramidy byly oblíbené až do poloviny 19. století a teprve poté byly nahrazeny krásnými vánočními stromy. Největší pyramidy jsou instalovány v Drážďanech a Hannoveru.  Zdobení vánočních stromů je nádherný zvyk a snad se udrží, co nejdéle.

Vánoční výzdoba inspirace!Chci ZDE článek / odkaz


Pokud nakupujete v eshopech, určitě využijte slevové kupóny! Na serveru SlevovyKupon.net jich jsou tisíce a zdarma!


Potřebujete měřit AAC, VAC, VDC a další? Nejvhodnější digitální osciloskopy k dostání na TME.eu


Vybavení do kuchyně? Co třeba odkapávač na nádobí? A X doplňků, které by neměly chybět v žádné kuchyni.


Jak vybrat překapávač?

V čem jsou rozdíly a na jakém principu překapávač na kávu funguje?

Recepty

Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!