Vánoční čas - Vánoční cukroví

Vánoční čas - Vánoční cukroví
přidal(a) Marek Kotala, 14. Prosinec 2021

Přichází nejkrásnější období celého roku. Prosinec, měsíc, který ukončuje rok a ve kterém se slaví vánoční svátky. Celý měsíc, v adventním čase, se připravujeme na Vánoce. Hospodyňky uklízí celý dům, děti píší dopis Ježíškovi a snaží se dohnat plusové body uklízením a pomáháním, dospělí se často honí za nákupy všeho možného. A kuchařky, ty nemůžeme opomenout, ty se snaží všechno nachystat, aby doma bylo napečené cukroví a mohli jsme si všichni společně vychutnat vánoční svátky s něčím dobrým ke kafíčku a ke společnému setkání.

Pečeme cukroví

Vánoční cukroví se peče snad v každé rodině. Každá rodina má své tajné recepty, recepty, které putují po celé generace, a všichni máme vždycky nějaké cukroví, které nesmí žádné Vánoce chybět na stole.

Každé těsto, které připravujeme na vánoční cukroví, obsahuje máslo. Máslo je základní surovina většiny těst a je velmi důležité dbát na jeho kvalitu. Žluklé máslo způsobí, že cukroví nebude dobré. Ani ošizení receptu právě na másle se nevyplácí. U vánočního cukroví platí vždy dodržet recept a podíl surovin a nic se nesnažit nahrazovat.

Pečené cukroví

Nejčastější cukroví, které pečeme ale i mimo Vánoce, je beze sporu linecké cukroví. Z lineckého těsta se vykrajují nejrůznější tvary, kolečka, kytičky hvězdičky. A nejlepší je, pokud ho spojíme rybízovou marmeládou, která mu dodá správný říz. Linecké těsto je jednoduché, obsahuje cukr, mouku, máslo, vejce a trošku mléka.

Mezi další klasické cukroví, které je velmi oblíbené v mnoha rodinách, je Masarykovo cukroví. Jak název sám napovídá, je to cukroví, které měl v oblibě pan prezident Masaryk. Toto cukroví obsahuje lískové ořechy, které mu dodávají typickou chuť. A že ho neznáte? Koukněte se na recept a určitě vyzkoušejte, bude to stát za to, doma Vám nebude mít čas ani vystydnout.

Nepečené cukroví

Nemusíme mít ale cukroví jen pečené. Máme také druhy vánočního cukroví, která jsou nepečená. Cukroví nepečené je rychlé, oblíbené a hlavně velmi chutné. Mezi nepečené cukroví patří například vosí hnízda, raffaelo koule, kávová zrna, piškotové rolády a mnohé další. Toto cukroví bývá z rozemletých piškotů, sušeného mléka, másla a dalších přísad. Toto cukroví se dělá většinou až jako poslední a není nutné, aby se nějak rozleželo.

 

Ať už budete mít jakékoliv vánoční cukroví, kupované, doma pečené nebo nepečené, vždycky je nejdůležitější, abyste si užili vánoční pohodu a čas strávený s rodinou.Chci ZDE článek / odkaz


Pokud nakupujete v eshopech, určitě využijte slevové kupóny! Na serveru SlevovyKupon.net jich jsou tisíce a zdarma!


Potřebujete měřit AAC, VAC, VDC a další? Nejvhodnější digitální osciloskopy k dostání na TME.eu


Vybavení do kuchyně? Co třeba odkapávač na nádobí? A X doplňků, které by neměly chybět v žádné kuchyni.


Jak vybrat překapávač?

V čem jsou rozdíly a na jakém principu překapávač na kávu funguje?

Recepty

Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!