Připravte si kuriózní chilli zmrzlinu.

Připravte si kuriózní chilli zmrzlinu.
přidal(a) Marek Kotala, 28. Srpen 2018

 

Připravte si kuriózní chilli zmrzlinu a jiné chilli recepty

V létě, kdy marně hledáme kousek stínu, nejraději bychom se vysvlékli i z kůže a pohled na zmrzlináře nás jen těžko rozhodí si ne každý z nás umí představit, že místo klasické vanilkové nebo jahodové si dá chilli zmrzlinu. Ale právě tato kuriózní příchuť nejen ukojí naši zvědavost, nýbrž pomůže ochladit více než jiné příchutě.

 

Proč chilli fušuje i do mraženého krému?

Chilli, jeden by řekl, že by této ostré papričce stačila přítomnost v oblíbeném chilli con carne, piri piri nebo v zavařovací sklenici. Ale ne! Chilli chuť je natolik výjimečná, že by byla škoda nepoužít ji k vytvoření kuriózních receptů. Vyzkoušet můžete nejen chilli zmrzlinu, ale i další kombinace chilli chutí. Právě chilli, v ač sladkém krému způsobí výbuch chuťových buněk na jazyku. Pálivé kousky chilli v kombinaci se sladkou čokoládovou nebo limetkovou příchutí budete zprvu ochutnávat jen velice opatrně, ale postupem času si na chilli příchuť zvyknete natolik, že kopeček zmrzliny bez pálivého nádechu bude jen obyčejnou zmrzlinou...

 

Jak si vyrobit chilli zmrzlinu doma?

Nemusíte navštívit luxusní restauraci, abyste si dali chilli zmrzlinu. Ač nám tato kombinace dává do podvědomí myšlenku, že je k její výrobě zapotřebí jistá alchymie, není tomu tak. Chilli zmrzlinu si můžete připravit sami doma a to na tisíc způsobů. I přesto, že si můžete zmrzlinu vyrobit ručně, lepší je zmrzlinovač, který vám vždy namíchá chutný a konzistencí správný mražený krém a to bez větší námahy. Vyzkoušet můžete kombinaci sladké vanilky a pálivého chilli nebo zvolit svěžejší variantu limetky a chilli, zkrátka a dobře fantazii se meze nekladou. Vycházejme z toho, že doma zmrzlinovač máte, tudíž vám postačí připravit si klasickou základní směs, do které přimícháte na drobno nasekané chilli papričky. Chilli papričky omyjte a očistěte od semínek a jiných nežádoucích částí. Pak nasekejte na drobné kousky a přidejte do hotové zmrzlinové směsi, rozmíchejte a postupujte klasicky podle návodu ke zmrlinovači. K chilli zmrzlině se nebojte přidat i dekoraci v podobě celé chilli papričky. Netradiční příchutí jistě překvapíte všechny ty, kteří si k vám přijdou posedět na kopeček lahodné domácí zmrzliny.

 

Jak to, že nás chilli zmrzlina ochladí více než jiné druhy?

Chilli zmrzlina nejen dobře chutná, nýbrž nás může ochladit více, než její ostatní příchutě. Proč? Může za to právě chilli paprička, která obsahuje kapsaicin. Ten sice tělo zevnitř prohřeje, ale také otevře póry, tělo se pak začne automaticky potit a tím se přírodně ochlazuje. Tohoto efektu si je vědoma řada obyvatelů teplého podnebí, která se chilli papričkou a pokrmy z ní efektivně ochlazuje.

 

Jste připravení na další chilli chutě?

ChilliChilli paprička je oblíbená pro svou pálivou chuť, využití i atraktivnost plodů. Pěstovat ji můžete na zahradě a z úrody pak připravit nejen chilli zmrzlinu, nýbrž vymýšlet další kuriózní recepty. Jistě jste si nemohli nevšimnout oblíbené chilli čokolády v regálech obchodů a světe div se, světlo světa spatřilo i chilli pivo. Ještě před letním dezertem v podobě chilli zmrzliny si můžete jako lehký oběd nebo večeři naservírovat chilli salát. Na něj potřebujeme tvrdý trvanlivý salám, tvrdý sýr, kapii, cibuli, vejce a čerstvou chilli papričku nebo chilli prášek. Vše dle fantazie nakrájíme - nudličky, kostičky...je to jedno. Přidáme majonézu, ocet a sůl a vše dohromady smícháme. Pak přidáme chilli koření nebo na drobno nakrájenou chilli papričku a salát ještě jednou promícháme. Před servírováním necháme alespoň hodinu odležet v ledničce a podáváme s čerstvým pečivem.

Jak vidíte lze z chilli papričky připravit celou řadu dobrot a dokonce se s ní i osvěžit. Ať už si dáte chilli zmrzlinu nebo chilli salát, přejeme vám dobrou chuť.Chci ZDE článek / odkaz


Pokud nakupujete v eshopech, určitě využijte slevové kupóny! Na serveru SlevovyKupon.net jich jsou tisíce a zdarma!


Potřebujete měřit AAC, VAC, VDC a další? Nejvhodnější digitální osciloskopy k dostání na TME.eu


Vybavení do kuchyně? Co třeba odkapávač na nádobí? A X doplňků, které by neměly chybět v žádné kuchyni.


Jak vybrat překapávač?

V čem jsou rozdíly a na jakém principu překapávač na kávu funguje?

Recepty

Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!