Osvětlení do kuchyně – jak vybrat to nejlepší?

Osvětlení do kuchyně – jak vybrat to nejlepší?
přidal(a) Marek Kotala, 1. Září 2020

Kuchyně bývá často centrem dění. Rodina se zde schází při vaření i stolování, a proto je fajn, když je kuchyně dobře osvětlená, aby bylo vidět nejen na přípravu jídla, ale také na prostřenou tabuli.

Osvětlení kuchyně určitě nepodceňujte. Zejména osvětlení kuchyňské linky je potřeba věnovat pozornost, protože na pracovní desce často krájíte, strouháte, mícháte horké jídlo nebo naléváte horké nápoje, a proto potřebujete dobře vidět na vše, co děláte. Neopomíjejte ani ostatní osvětlení do kuchyně, se kterým můžete vykouzlit divy.

Moderní osvětlení do kuchyně už nabízí širokou škálu možností, jak kuchyni vdechnout světlo, ať už máte velkoryse prostornou kuchyni i s jídelnou v novostavbě nebo malou panelákovou kuchyňku. Bohatou nabídku stylů a provedení kuchyňských svítidel nabízí společnost Tympol Plus. Najdete zde jak moderní osvětlení do kuchyně, tak rozmanitá luxusní svítidla, retro osvětlení, skleněná, dřevěná i kovová světla.

Typy kuchyňského osvětlení a kde je použít

Poradíme vám, kde a jak využít různé typy osvětlení do kuchyně a jak si zpříjemnit každodenní vaření i stolování s rodinou nebo přáteli.

Stropní svítidla a lustry jako centrální osvětlení kuchyně

Stejně jako ostatní místnosti i kuchyně potřebuje jedno centrální osvětlení, které dodá světlo celému prostoru. Ideální je využít ve středu místnosti přisazená stropní svítidla, která nebudou v prostoru překážet. Jedno větší svítidlo by mělo být i nad jídelním stolem, pokud ho v kuchyni máte. Ve větších kuchyních se nebojte sáhnout po závěsných svítidlech nebo lustrech, díky kterým můžete stylově doladit vzhled kuchyně. Lustry a interiérová světla do kuchyně by měly mít přirozený bílý odstín světla, aby nezkreslovaly barvu servírovaných pokrmů.

Stropní svítidlo - světlo do kuchyně

Nástěnná svítidla dodají atmosféru

Ve chvíli, kdy ještě není velká tma a vy chcete jen prosvětlit prostor, hodí se mít v kuchyni několik nástěnných svítidel. Ta nemají za úkol dokonale osvětlit prostor, ale mohu jen decentně prosvětlit tmavší kouty nebo upozornit na zajímavý dekorační prvek v kuchyni.

Nástěnné svítidlo, světlo do kuchyně

Stojací lampy

Pokud máte v kuchyni dostatek prostoru, nebojte se do ní umístit stojací lampy, které se vám budou hodit při večerních sedáncích s kávou nebo sklenkou vína. Ideální je zkombinovat měkké světlo stojací lampy a osvětlení kuchyňské linky bodovým osvětlením nebo LED páskem. Večer tak budete mít jak dobře osvětlenou pracovní plochu, tak intimní koutek pro relaxaci.

Stojící lampa do kuchyně.

Stolní lampy

Občas je nutné u kuchyňského stolu udělat úkoly do školy, dodělat resty z práce nebo si jen dočíst časopis, když rodina už spí. V takovém případě je skvělým způsobem rozsvícení decentní stolní lampy, která vám poskytne dostatek světla na určeném místě, ale nebude rušit intenzivním světlem zbytek domácnosti.

Stolní lampa do kuchyně

Podhledová svítidla

U členitých stropů a designových architektonických prvků se skvěle uplatňují podhledová svítidla. Toto moderní osvětlení do kuchyně vám pomůže vytvořit netradiční světelné výjevy tam, kde se lámou podhledy nebo kde jsou různé výklenky a výstupky na zdech. Protože jsou podhledová svítidla zapuštěná ve zdech, nijak neruší vzhled kuchyně.

Podhledová světla do kuchyně

Bodovky a LED osvětlené do kuchyně

Osvětlení do kuchyně můžete realizovat i pomocí bodovek a LED osvětlení ve formě LED pásků. Obojí je vhodné využít jako svítidlo pod kuchyňskou linkou. Bodovky vám osvítí konkrétní prostor, LED pásky celou plochu. Můžete je kombinovat podle potřeb.

LED osvětlení ale můžete zvolit i pro všechny ostatní typy svítidel. Díky LED žárovkám uspoříte drahocennou energii a počáteční vyšší náklady se vám brzy vrátí ve formě delší životnosti svítidel. Více o možné úspoře s LED osvětlením se dočtete v našem článku ZDE.

Bodová světla do kuchyně

Praktické tipy, které při osvětlování kuchyně oceníte

Moderní osvětlení do kuchyně nabízí mnohem víc díky technickým vymoženostem. Víte například, že si do kuchyně můžete pořídit stmívatelné osvětlení, které vám umožní nastavit si intenzitu světla podle vašich momentálních potřeb? Někdy se vám může hodit plné a jasné osvětlení, jindy budete zase rádi, že můžete jas světla ztlumit. Také osvětlení na dálkové ovládání je velmi praktické. Pokud například zapomenete v kuchyni zhasnout a už sedíte u svého oblíbeného filmu v obývacím pokoji, jednoduše světlo vypnete nebo zapnete na dálku.Chci ZDE článek / odkaz


Pokud nakupujete v eshopech, určitě využijte slevové kupóny! Na serveru SlevovyKupon.net jich jsou tisíce a zdarma!


Potřebujete měřit AAC, VAC, VDC a další? Nejvhodnější digitální osciloskopy k dostání na TME.eu


Vybavení do kuchyně? Co třeba odkapávač na nádobí? A X doplňků, které by neměly chybět v žádné kuchyni.


Jak vybrat překapávač?

V čem jsou rozdíly a na jakém principu překapávač na kávu funguje?

Recepty

Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!