Jaké jsou rozdíly mezi českým japonským sushi?

Jaké jsou rozdíly mezi českým japonským sushi?
přidal(a) Marek Kotala, 1. Červenc 2019

 

Lidé dnes neustále cestují. Zatímco někteří cestují za zážitky, jiní cestují za gastronomickými požitky. Pokud jste milovníkem sushi, pak vás to pravděpodobně táhne do Japonska. Právě to je totiž kolébkou tohoto fantastického pokrmu, který se skládá většinou z rýže nebo syrových či různě připravených ryb. Dalo by se říct, že sushi rozděluje společnost na dva tábory, a sice na ty, kteří sushi milují, a na ty, kteří ho zrovna nemusí. Pokud patříte k lidem, kteří sushi naprosto zbožňují, možná se ptáte, kam v Česku za skvělým sushi. I to vám ostatně prozradíme.

 

Sushi je fantastická lahůdka, kterou si u nás můžete dopřát na každém rohu. Doporučujeme spíše zavítat do pravých sushi restaurací, vyhněte se raději oblíbenému podniku nazvanému Runnig sushi. To je jen obyčejný fastfood, ale sushi si zkrátka musíte vychutnat v pravém sushi baru či ve zmiňované sushi restauraci. Právě v takových pravých restauracích nepoznáte rozdíl mezi japonským a českým sushi, ale v mnoha fastfoodech rozdíly poznáte, a to nemálo.

 

Víte, jaké jsou nejčastější rozdíly, které jsou objeveny mezi českým a japonským sushi? Nevíte? Prozradíme vám to.

 

Rozdíl tkví hlavně v rýži

Bez rýže by sushi nebylo sushi. Proto právě rýži zkoumejte, až budete sushi konzumovat. Sice se neliší její nadýchanost, ale liší se barva či vzhled sushi napěchované v sushi rolce. Zatímco v Japonsku je rýže v sushi skvěle připravená, v českých sushi fastfoodech často narazíte na mdlou rýži. Pokud chcete vědět, jak je růže dokonale připravená, hoďte váleček sushi do vody. Pokud nevyplave pár bublin po chvíli na povrch, něco je špatně (možná všechno).

 

Rozdíly tkví v rybách

Nemůžete čekat, že v českých sushi podnicích dostanete sushi s pravou japonskou rybou. V Japonsku je největší rybí trh na světě, ryby jsou tam zcela jiné kvality. Do sushi se přidávají jen ryby první jakosti, ty jsou v České republice těžko k sehnání. Rozdíl mezi českým a japonským sushi je tedy také tvořen rybou uvnitř sushi.

 

To však neznamená, že české sushi podniky jsou špatné. Pokud se nechystáte odcestovat v blízké době do Japonska, určitě plně postačí i dobře udělané české sushi. Vyzkoušíte ho?Chci ZDE článek / odkaz


Pokud nakupujete v eshopech, určitě využijte slevové kupóny! Na serveru SlevovyKupon.net jich jsou tisíce a zdarma!


Potřebujete měřit AAC, VAC, VDC a další? Nejvhodnější digitální osciloskopy k dostání na TME.eu


Vybavení do kuchyně? Co třeba odkapávač na nádobí? A X doplňků, které by neměly chybět v žádné kuchyni.


Jak vybrat překapávač?

V čem jsou rozdíly a na jakém principu překapávač na kávu funguje?

Recepty

Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!