Jak z kuchyně udělat krásnou a útulnou místnost?

Jak z kuchyně udělat krásnou a útulnou místnost?
přidal(a) Marek Kotala, 7. Duben 2021

Kuchyň je místo, kde tráví většina žen, a v dnešní době často i mnoho mužů, velkou část svého času, kdy jsme doma. Vaření a pečení je pro nás radost. Pokud uvaříme rodině dobrý oběd nebo večeři, jsou pak spokojení všichni. A právě proto by měla být kuchyně místem, kde se budeme cítit dobře. Kde na nás bude dýchat rodinné kouzlo a příjemná atmosféra.

Abychom se v kuchyni cítili dobře, musíme ji mít nejen prakticky zařízenou, ale také útulnou. V příjemném prostředí se nám bude mnohem lépe vařit, péct a budeme spokojenější a s větší radostí a chutí budeme vytvářet neskutečně dobré speciality.

Nová kuchyň

První věc, kterou si zařizujeme do nového bytu, je kuchyň. Vybereme si skříňky, spotřebiče a pracovní desku a firma, u které máme kuchyň objednanou, nám ji namontuje. Máme novou kuchyň, všechno se blýská, je čisté, ale při pohledu do kuchyně na nás nedýchne to takzvané „kouzlo domova“.

Je tedy potřeba, abychom kuchyň nějakým způsobem zútulnili, přidali pár detailů, které z ní udělají to pravé místo, kde budeme chtít trávit náš čas. Nesmíme opomenout výběr spotřebičů jako například kvalitní trouby, ledničky nebo myčky na nádobí

Milovníci kávy

Dózy a kořenky

Můžeme začít tím, že si na kuchyňskou linku přidáme nějaké dózy, do kterých si dáme potraviny, které často používáme. Dózy na těstoviny, rýži, špagety, mouku a další ingredience pak můžeme postavit přímo na linku a budou nám dělat kuchyň „zabydlenější“. Tyto dózy se dají sehnat z různých materiálů, z plastu, ze dřeva, ve všelijakých barvách.

Stejně tak to může být s kořenkami. Nemusíme je mít schované ve skříňce, pokud si je dáme rovnou do poličky nebo na kuchyňskou linku, budeme je mít hned po ruce při vaření a můžou nám udělat zároveň krásnou výzdobu. Přehledně vyrovnané a ozdobenými nápisy popsané kořenky jsou krásným druhem dekorace.

Osvětlení

Experimentovat můžeme také se světlem - osvětlení celé kuchyně nebo podsvícení LED pásky jen některých částí kuchyňské linky, možnost rozsvítit jen nějakou část kuchyně, nebo stmívání světla, případně i barevné osvětlení, to jsou možnosti, které si můžeme nechat v kuchyni nainstalovat. Podle nálady pak můžeme střídat intenzitu nebo barvu světla.

Dekorace na zeď a skříňky

Další možností, jak udělat kuchyň příjemnější, je nechat si udělat dekoraci na zeď nebo na skříňky. Nechte si například vyrobit samolepky na zeď s různými nápisy, které ke kuchyni patří. V nabídce najdete například nápisy pro milovníky kávy nebo si nechat vytisknout a polepit bar květinami, nebo nálepkou s motivem vašeho oblíbeného zvířátka. Možností, jakou dekoraci na zeď můžete nalepit je velké množství, a záleží jenom na Vaší fantazii.

V krásně a útulně zařízené kuchyni se vám bude vařit samo. Proměňte si za pár korun svoji kuchyň ve vysněné místo, kde budete nejen pracovat, ale také odpočívat.

 

 Chci ZDE článek / odkaz


Pokud nakupujete v eshopech, určitě využijte slevové kupóny! Na serveru SlevovyKupon.net jich jsou tisíce a zdarma!


Potřebujete měřit AAC, VAC, VDC a další? Nejvhodnější digitální osciloskopy k dostání na TME.eu


Vybavení do kuchyně? Co třeba odkapávač na nádobí? A X doplňků, které by neměly chybět v žádné kuchyni.


Jak vybrat překapávač?

V čem jsou rozdíly a na jakém principu překapávač na kávu funguje?

Recepty

Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!