Jak se na festivalu dobře najíst?

Jak se na festivalu dobře najíst?
přidal(a) Marek Kotala, 21. Říjen 2020

Vyrážíte na food festival nebo se chystáte jíst na hudebním festivalu, jistě přemýšlíte o tom, jaké pochoutky tam na vás budou čekat. To hodně záleží na tom, jestli je festival zaměřený na nějakou konkrétní kuchyni nebo zda organizátoři zařídili od každého něco. Jednu věc by však měly mít společnou – jednoduchost.

Ano, je to tak. Festivalové jídlo by mělo být jednoduché, tedy jednoduše konzumovatelné, snadné na přípravu a rychle připravené. To je jedním z důvodů, proč se na většině venkovních akcí potkáte s širokou škálou street food. Neberte ho však jako nouzovku, jídlo z food trucků se v poslední době může měřit s nejvyhlášenějšími restauracemi.

Hot dog

Nebo také hezky český párek v rohlíku… Tahle pochoutka může mít spoustu podob. Ale asi raději rovnou zapomeňte na párek v rohlíku, který znáte z českých bister a kiosků na koupalištích. Rohlík s párkem nacpaným doprostřed, zalitý hořčicí, kečupem nebo ještě hůř, tatarskou omáčkou. 

Tady se mluví o něčem úplně jiném! Podélně rozkrojená bagetka, naplněná kysaným zelím, kečupem, hořčicí, grilovaným párkem posypaným smaženou cibulkou. Variací je však bezpočet, každá vás však odnese do gastronomického nebe!

Burger

Správně tedy hamburger je asi nejznámějším představitelem street food. Jeho věhlas došel tak daleko, že si vysloužil i vlastní festivaly. Ochutnat můžete hovězí, vepřový, jehněčí, kuřecí i rybí burger. Burgery jsou tak rozšířené, že se jich nechtějí vzdát ani vegani a vegetariáni. I ti mají své verze burgerů. 

Burrito

Burrito je jednou z dalších dobro, které v klidu a v pohodě můžete jíst při chůzi. Tortilla naplněná fazolemi, rajčaty a masem se zabalí do válečku, který musí pevně držet pohromadě. I když to tak nevypadá burrito je jedním z nejzdravějších street foodů vůbec.

Gyros

Pochoutka, kterou si rádi dopřávají po celém světě. Pochází z Řecka, kde vás může překvapit jeho servírování, Řekové si kromě masa a tzaziky do pita chlebu dávají i hranolky. Opět si ho však můžete vychutnat i při chůzi. Podobně je na tom i kebab, který však pochází z Turecka.

Klobása

Klobáska z grilu je naprostý evergreen každého pouličního občerstvení i festivalu. Rychlovka na tácek s hořčicí a křenem, která zažene hlad. Jen si pohlídejte, že je klobása opravdu kvalitní a obsahuje minimálně 80 % masa.

Palačinka

Francouzská specialita se u nás teprve zabydluje. Tedy ne palačinky, ty milujeme od dětství, ale spíše způsob jejich prodeje u stánků a v palačinkárnách. V současnosti najdete na festivalech palačinky sladké i slané. Takže pokud nemáte rádi sladké obědy, sáhněte po některé ze sýrových či masových variant. 

Vafle

Vafle si také proklestily cestu na festivaly, dokonce už můžete najít i specializované food trucky. Nejčastěji se vafle podávají samotné, s marmeládou, čokoládovým krémem nebo šlehačkou. Už se však neomezují jen na typické čtvercové tvary, dopřát si můžete například vaflový kornout se zmrzlinou. Vafle se mohou stát perfektní festivalovou svačinkou nebo moučníkem.

Káva

K vaflím a palačinkám se skvěle hodí dobrá káva. Na festivalech jistě najdete nějakou tu pojízdnou kavárnu, kde si dáte lahodnou kávu podle vaší chuti.

Festivalových jídel je opravdu bezpočet, vybírat můžete dlouhé hodiny. A to je vlastně dobře, než vám vytráví, můžete si připravit chuťové pohárky na další pochoutku.

Zdroj obrázku:

Matej Kastelic / Shutterstock.comChci ZDE článek / odkaz


Pokud nakupujete v eshopech, určitě využijte slevové kupóny! Na serveru SlevovyKupon.net jich jsou tisíce a zdarma!


Potřebujete měřit AAC, VAC, VDC a další? Nejvhodnější digitální osciloskopy k dostání na TME.eu


Vybavení do kuchyně? Co třeba odkapávač na nádobí? A X doplňků, které by neměly chybět v žádné kuchyni.


Jak vybrat překapávač?

V čem jsou rozdíly a na jakém principu překapávač na kávu funguje?

Recepty

Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!