Jak krmit kočku

Jak krmit kočku
přidal(a) Marek Kotala, 25. Září 2018

Jak a čím správně krmit kočku

Pořídili jste si ji? A víte, jak se o ni starat, co všechno potřebuje, na co mívá chuť a kde se nejraději nechává hladit? Není to legrace, jelikož před pořízením domácího mazlíčka, živého tvora, je potřeba o tom všem něco vědět. Taková kočka nežije jenom z myší, potřebuje prostor, čas, porozumění, lásku a také kvalitní stravu. Potom se dokáže královsky odměnit…

Nádobí pro kočku

Samozřejmě, že kočka domácí, která bude s námi bydlet například v bytě, musí mít hlavně své místo k odpočinku, své hračky a potřeby, svou misku a nejlépe hned dvě – na krmivo a na vodu. Přičemž úměrně platí, že více koček potřebuje více misek, jinak vyvstane boj o kořist. A tenhle nedostatek by mohl dopřát chovateli lepší zážitek na vlastní oči, než může zhlédnout třeba v televizi.

Kočičí menu

Chytit až sedm myší průměrné velké a zdravé kočce se v některých prostředích asi nepodaří. Díkybohu je tak zamezeno šíření leptospirózy, toxoplasmózy a dalších infekcí. Když se jí přesto podaří nějakou chytit, lze dostatečnou a kvalitní stravou zamezit požírání chycených úlovků. Takže se o její jídelníček bude muset postarat chovatel, a to pravidelně, včetně nápojového aparátu, nemá-li jinou možnost. Od přírody kočky pijí málo, což ale neprospívá jejich životosprávě. Je tedy dobré ji podporovat v příjmu tekutin a také více podávat stravu vlhkou nebo čerstvou.

Výběr přímo královský

Pokud vaší kočce neuvaříte občas kousek kuřecího, krůtího nebo rybího masa, adekvátní stravou mohou být kvalitní granule, konzervy, kapsičky – Junior, Adult, Senior, Diet jsou kategorie, které na trhu nabízí široká škála výrobců a dodavatelů. Ve stravě by také neměl chybět tuk v malém množství, protože přináší lipofilní vitamíny. Pokud má kočička by´tjen malý výběh na trávu, bude ji čas od času ukusovat pro lepší trávení a čištění se. Pozor je třeba dát na maso syrové, vejce a třeba kravské mléko, které kočkám nesvědčí. Jako pamlsek jí lze občas podat mléko kozí, ale stálý přístup by měla mít k obyčejné čisté vodě. Jako šelma se bude cítit ta, které je dopřáno například kvalitního amerického holistického krmiva značky Taste of the Wild. Dle originálních receptur si může mazlíček pochutnávat na nejrůznějších pochoutkách vyvážené kompletní stravy, ve kterých je nejvíce využíváno masa z ryb, kuřete, zvěřiny, vitamínů, minerálů, extraktů, ovoce, zeleniny atd. Prospěje to zejména jejímu zdravému vývoji, posílení imunity a lepšímu trávení.

Potravní návyky

Kočka není malý pejsek, je to výrazná individualita úplně ve všem. Stejně tak jako dokáže své páníčky potrápit, tak je umí i nesmírně potěšit a být oddaná. Má naprosto jiné stravovací návyky a jedno jídlo denně jí rozhodně nestačí. Stravu přijímá v menších dávkách, ale o to častěji, dopřejme jí tedy všechny její kočičí rituály, včetně stravy, ke které se neustále vrací. Mnohé z nich jsou ale tak mlsné a vybíravé, že dokáží jídlo odmítat s neskutečnou paličatostí. Naprostým zlozvykem je pak krmit kočku zbytky jídel, rýží, těstovinami, bramborami, ničím slaným a mastným. Slané, kořeněné a tučné zbytky masa ubližují jejímu zdravotnímu stavu, a zkracují tak její život. Obzvláště sůl, jak známo, způsobuje poškození ledvin, kornatění tepen, přibírání na váze, nahrává srdečním poruchám a cukrovce, což i u koček je krajně nežádoucí.

 

Aby byla jako ze škatulky

Pravidelné dodávky kvalitních (superprémiových) krmiv dodají našim mazlíčkům vše potřebné k jejich zdravému vývoji, růstu, upevnění dobré kondice. Kočka, která je vitální, spokojená, má lesklou srst a ladný krok i skok je pravděpodobně vděčným a věrným přítelem, se kterým nám bude nadlouho dobře. 

 Chci ZDE článek / odkaz


Pokud nakupujete v eshopech, určitě využijte slevové kupóny! Na serveru SlevovyKupon.net jich jsou tisíce a zdarma!


Potřebujete měřit AAC, VAC, VDC a další? Nejvhodnější digitální osciloskopy k dostání na TME.eu


Vybavení do kuchyně? Co třeba odkapávač na nádobí? A X doplňků, které by neměly chybět v žádné kuchyni.


Jak vybrat překapávač?

V čem jsou rozdíly a na jakém principu překapávač na kávu funguje?

Recepty

Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!