Drahé kameny a minerály

Drahé kameny a minerály
přidal(a) Marek Kotala, 13. Leden 2022

Je zima, období tmy, nevlídného počasí, špatné nálady. A vy přemýšlíte, jak si zlepšit náladu. Co udělat pro sebe, abyste se cítili lépe, měli větší radost ze života a chuť něco dělat.

Dobrý nápad, jak vyřešit zimní chmury je koupit si něco pro radost, co bude mít pozitivní vliv na naši mysl a zdraví. Jednou takovou věcí jsou drahé kameny a minerály. Přírodní minerální kameny mají léčivé účinky, působí a naší psychickou pohodu, pomáhají navodit klid. Drahé kameny harmonizují naši mysl. V nespolední řadě jsou drahé kameny a minerály také krásnou dekorací, která zkrášlí váš dům nebo byt a vy se v něm budete cítit příjemněji.

Co to jsou drahé kameny a minerály?

Drahé kameny a minerály patří od nepaměti k léčivým kamenům, kamenům, které se využívají jako dekorační, takže se z nich vytváří různé šperky, jako jsou náhrdelníky, náramky, vsazují se například do přívěsků nebo prstýnkům. Nevědomky nás šperky s drahými kameny nebo minerály uklidňují, dodávají pocit bezpečí a pohody.

Jejich léčivé účinky jsou nejen pro psychické potíže, ale bylo i prokázáno, že pomáhají i při fyzických problémech. A velmi často nám při psychickém vyčerpání a stresu pomůže si večer sednout na gauč a dívat se jen tak na dekorační drahé kameny. Jejich přítomnost dodá klid, pohodu a vy si odpočinete a nevědomky načerpáte energii právě díky těmto minerálům. Z drahých kamenů si bereme sílu přírody, její magické kouzlo a neodmyslitelně patří k léčivým prvkům.

Často se větší kusy drahých kamenů využívají jako dekorační prvkem, někdy mohou být poosvětlené a tak se jedná i o dekorační světla.

O které minerály a kameny se jedná

Mezi drahými kameny a minerály najdeme obrovskou škálu druhů a výrobků. Příkladem můžeme uvést například ametyst, achát, akvamarín, granát, chalcedon, jantar, jaspis, křišťál, malachit, onyx, růženín, smaragd, tygří oko a mnoho dalších.

Jak vybrat ten pravý?

Možností, jak si vybrat ten pravá kámen je samozřejmě mnoho. Můžeme jen koukat na to, zda se nám bude hodit do interiéru, takže vybereme barvu a poté tvar. Je také možné vybírat podle toho, jaké jsme znamení zvěrokruhu, podle toho můžeme najít kámen, který k našemu znamení patří.

Jsou tu také kameny, které mají uklidňující, posilující nebo motivující účinky. Například ametyst je třeba kamenem, který má ochrannou sílu a zahání negativní emoce. Také napomáhá nespavosti a zmírňuje stres.

Záleží tedy jen na vás, který z kamenů si vyberete, jaký chcete, aby plnil účel ve vaší domácnosti, nebo jaký šperk chcete nosit. V každém případě, pokud si pořídíte jakýkoliv drahý kámen nebo minerál, nikdy neprohloupíte. Jejich pozitivní účinky z nich sálají neustále a vy se budete cítit mnohem lépe.Chci ZDE článek / odkaz


Pokud nakupujete v eshopech, určitě využijte slevové kupóny! Na serveru SlevovyKupon.net jich jsou tisíce a zdarma!


Potřebujete měřit AAC, VAC, VDC a další? Nejvhodnější digitální osciloskopy k dostání na TME.eu


Vybavení do kuchyně? Co třeba odkapávač na nádobí? A X doplňků, které by neměly chybět v žádné kuchyni.


Jak vybrat překapávač?

V čem jsou rozdíly a na jakém principu překapávač na kávu funguje?

Recepty

Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!