Chcete překvapit vaše nejmenší? Zužitkujte zbytky dětských látek

Chcete překvapit vaše nejmenší? Zužitkujte zbytky dětských látek
přidal(a) Marek Kotala, 7. Březen 2022

Přemýšlíte, jak překvapit vaše malé lásky? Umíte šít a nebojíte se být trochu kreativní? Tak se vrhněte do výroby ručně dělaných látkových hraček ze zbytků látek s dětskými motivy. Výsledkem bude originální hračka udělaná z lásky. A vaše děti jistě ocení, že jste pro ně připravily malé překvapení.

Ušetřete a použijte zbytky bavlněných dětských látek

Ať už máte doma zbytky dětských látek z dřívějšího šití nebo si objednáte na e-shopu Dekoratex zbytky krásných bavlněných dětských látek, vždy vás bude těšit, že jste zužitkovaly to, co by se jinak vyhodilo, a ještě jste na tom ušetřily. Protože na výrobu dětských látkových hraček není nutné velké množství látky, jsou zbytky ideálním materiálem.

Na tohle si dejte při šití pozor

I při šití dětských látek si ale musíte dát na několik věcí pozor – používejte výhradně látky šetrné k pokožce. Ideální jsou bavlněné dětské látky nebo látky ze lnu. Ty jsou velmi šetrné k jemné dětské pokožce a snesou i časté praní. Pokud budete šít pro ty nejmenší, nepoužívejte knoflíky, korálky a ani jiné drobnosti, které by mohly děti vdechnout. Pozor si dejte i na výplň hraček a vyhněte se vatě nebo polyesterovým kuličkám. Pokud chcete látky ještě barvit, dohlédněte na to, aby barvy byly nezávadné.

Mohlo by vás zajímat: 10 skvělých triků na šití, které vám usnadní život!

Medvídek, pejsek nebo třeba textilní knížka

Dárky pro děti

Ze zbytků látek můžete vytvořit v podstatě cokoliv. Mezi nejoblíbenější patří roztomilí látkoví medvídci a vůbec nevadí, že máte doma zbytky dětských látek v různých barvách. Díky tomu bude medvídek opravdu originální a vůbec nebude vadit, že má polovinu hlavy takovou a druhou makovou. To platí i pro další látková zvířátka.

Velmi oblíbené jsou také textilní knížky, na jejichž tvorbu jsou zbytky látek jako stvořené. Každá stránka by měla být jiná, takže různobarevné zbytky dětských látek použijete do posledního kousku. Fantazii se zde meze nekladou. Z bavlněných dětských látek můžete do knížky vytvořit rozmanité látkové aplikace – ovoce, zvířátka, domy, auta atd. Pokud knížku i aplikace vybavíte suchými zipy, mohou si je děti do knížky vkládat a zase je sundávat podle libosti.

Jistě vymyslíte i další tipy, jak zbytky dětských látek využít. Co třeba dětské dekorace do pokojíčku, polštářky nebo dětské kabelky a minibatůžky? Na to všechno se zbytky látek skvěle hodí.

Typy na řadu dalších drobností, které můžete ze zbytků dětských látek vytvořit najdete ZDE.Chci ZDE článek / odkaz


Pokud nakupujete v eshopech, určitě využijte slevové kupóny! Na serveru SlevovyKupon.net jich jsou tisíce a zdarma!


Potřebujete měřit AAC, VAC, VDC a další? Nejvhodnější digitální osciloskopy k dostání na TME.eu


Vybavení do kuchyně? Co třeba odkapávač na nádobí? A X doplňků, které by neměly chybět v žádné kuchyni.


Jak vybrat překapávač?

V čem jsou rozdíly a na jakém principu překapávač na kávu funguje?

Recepty

Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!