7 důvodů, proč je vinylová podlaha do kuchyně skvělou volbou

7 důvodů, proč je vinylová podlaha do kuchyně skvělou volbou
přidal(a) Marek Kotala, 25. Květen 2022

Tak specifické místo jako je kuchyně vás může při výběru vhodné podlahy docela zaskočit. Nenechte se ale vyvést z míry, protože pro vás máme řešení. Vinylové podlahy jsou do kuchyně ideální a my vám řekneme proč.

Víte, co všechno musí podlaha v kuchyni vydržet? Kuchyně často tvoří středobod všeho dění, a proto je v ní stále rušno, během vaření často něco ukápne nebo se vylije. Na podlahu v kuchyni také sem tam upadne příbor, sklenička nebo hrnec a je tu hodně nadrobeno. Moderní kuchyně spojené s obývákem slouží i pro trávení společných chvil, na zemi si hrají děti a běhají zde domácí mazlíčci. Zkrátka a jednoduše – podlaha v kuchyni by měla být opravdu hodně odolná a připravená na vše.

Vinylová podlaha do kuchyně – 7 důvodů proč ANO

Proč je právě vinylová podlaha do kuchyně vhodná a jaké výhody vám dokáže nabídnout?

1.    Vařte ve dne v noci – vinyl to vydrží

Výrobci lepených i plovoucích vinylových podlah si dali záležet na tom, aby vytvořili opravdu kvalitní podlahovou krytinu. Vinylové podlahy jsou díky tomu velmi odolné jak vůči mechanickému poškození, tak proti poškrábání. Vůbec tedy nevadí, když vám v kuchyni na podlahu z vinylu něco upadne nebo se po ní budou prohánět vaše děti a domácí mazlíčci. Díky ochranné nášlapné vrstvě se vinylová podlaha nepoškodí.

2.    A jéje, něco se rozlilo! To nevadí.

Jedním z kritérií při výběru podlahy do kuchyně by měla být její voděodolnost. Při vaření i servírování se prostě nehody stávají a vylitá voda, šťáva, flek od omáčky nebo od dětské svačiny je skoro na denním pořádku. Vinylové podlahy jsou na toto jako dělané. Při volbě lepených vinylových podlah nebo plovoucích vinylových podlah s voděodolným zámkovým spojem si můžete být jisti, že vlhkost podlahu nepoškodí. Podlaha vlivem vlhka nebobtná a ani se nekroutí.

Vinylová podlaha v kuchyni

3.    Úklid hotový raz dva

Když už je řeč o rozlité vodě, limonádě nebo flecích od jídla, je dobré si říci, že úklid a údržba vinylových podlah je to poslední, co by vás mělo trápit. Povrch se nejen dobře stírá, ale díky antistatické úpravě se na něm ani neusazuje prach, který by tvořil nepříjemné chomáčky. Při úklidu úplně stačí nečistoty zamést nebo vysát, případné fleky se rychle odstraní vlhkým mopem. Stačí, když použijete vodu s přidáním prostředku na úklid vinylových povrchů.

4.    Bezpečí v kuchyni je velmi důležité

Pohyb v místech, kde se nachází hrnce s horkým jídlem, ostré nože, vidličky a spousta skleněného nebo porcelánového nádobí, by měl být bezpečný. Uklouznutí v kuchyni může mít nepříjemné následky. U vinylových podlah se ve většině případů setkáte s protiskluzovou úpravou povrchu, takže se nemusíte bát, že byste vy, vaše děti nebo babičky a dědečkové uklouzli a zranili se.

5.    Barvy a dekory, až zrak přechází

Díky téměř neomezené nabídce vinylových podlah si můžete vybrat přesně takovou podlahu, jakou jste si vysnili. Toužíte po dřevěném dekoru v teplých hnědých odstínech? Nebo byste raději světlý odstín, který kuchyni opticky zvětší? A co třeba vzor dlažby? To vše je dnes možné. Podívejte se do nabídky vinylových podlah u společnosti Plancher a nechte se okouzlit stovkami různých možností – celá nabídka zde. Navíc vinylové podlahy se dají skvěle využít i v kuchyních propojených s obývákem. Svým stylovým vzhledem v obývacích pokojích rozhodně ostudu dělat nebudou.

Vinylová podlaha v kuchyni

6.    Zamilujte se na první dotek

To, že do kuchyně se hodí hlavně studená dlažba, je dávno přežitek. Naopak. V kuchyni byste se měli cítit příjemně. Měkký došlap, teplý povrch, tlumení hluku i možnost nechat pod vinylovou podlahu položit podlahové topení rozhodně zvyšuje komfort při každém vašem kroku, tak proč si ho nedopřát. Studená a tvrdá dlažba není potřeba.

7.    Zdravotní nezávadnost vinylových podlah je už jen třešničkou na dortu

Moderní a kvalitní vinylové podlahy jsou bez obsahu ftalátů a dalších škodlivých látek, jsou antialergenní a mohou tak být využity i v domácnostech alergiků a astmatiků. Řada vinylových podlah je dokonce 100% recyklovatelná, takže nezatěžují životní prostředí.

Vsaďte na vinylovou podlahu do kuchyně i vy a spojte příjemné s užitečným. Praktická podlaha s krásným dekorem bude důstojnou ozdobou kuchyně a díky dlouhé životnosti vinylu budete mít podlahu, která vám vydrží dlouhá léta jako nová.

Náš tip: Zkuste nový, vylepšený vinyl SPC RigidChci ZDE článek / odkaz


Pokud nakupujete v eshopech, určitě využijte slevové kupóny! Na serveru SlevovyKupon.net jich jsou tisíce a zdarma!


Potřebujete měřit AAC, VAC, VDC a další? Nejvhodnější digitální osciloskopy k dostání na TME.eu


Vybavení do kuchyně? Co třeba odkapávač na nádobí? A X doplňků, které by neměly chybět v žádné kuchyni.


Jak vybrat překapávač?

V čem jsou rozdíly a na jakém principu překapávač na kávu funguje?

Recepty

Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!