5 malých a lehkých změn, které zefektivní váš jídelníček

5 malých a lehkých změn, které zefektivní váš jídelníček
přidal(a) Marek Kotala, 27. Červenc 2022

Pokud chcete do svého života zavést zdravou a účinnou stravu, nezačínejte s extrémními změnami a omezeními. Začněte změnou několika základních návyků, které vám usnadní zvyknout si na zdravé stravování a usnadní a zefektivní jakoukoli dietu.

Jezte pomaleji

Mozku trvá asi 20 minut, než přijme zprávu o nasycení. Když jíme pomaleji, dáváme jí potřebný čas, aby pochopila, že jsme sytí. Výzkumy totiž potvrzují, že lidé, kteří jedí rychle, mají o 115 % vyšší pravděpodobnost, že budou obézní, než ti, kteří jedí pomalu. Kromě toho jíme pomalu, déle a důkladněji žvýkáme, což nám umožňuje lépe strávit potravu.

Naplánujte si nákup potravin

Zaprvé si připravte nákupní seznam (nejlépe na celý týden) a zadruhé nechoďte nakupovat hladoví. Včasné a uvědomělé nakupování nám umožňuje vyhnout se impulzivním nákupům a předejít situaci, kdy vběhneme do obchodu hladoví a všechno koupíme. Pokud si naplánujete nákupní seznam a budete se ho držet, nejenže omezíte nákup nezdravých potravin, ale také ušetříte peníze.

Vybírejte celozrnné výrobky

Tato malá změna může mít velký význam. Výběrem celozrnných výrobků se vyhnete konzumaci nadměrného množství vysoce zpracovaných sacharidů, které byly zbaveny mnoha cenných složek. Celá zrna jsou dobrým zdrojem vlákniny, vitaminů skupiny B a některých minerálních látek, jako je zinek, železo a hořčík.

Zvyšte množství bílkovin ve stravě

Bílkoviny jsou často označovány za krále živin a jsou nejsytější makroživinou ve stravě. Jedna studie zjistila, že zvýšení příjmu bílkovin z 15 % na 30 % kalorií způsobilo, že lidé snědli denně o více než 400 kalorií méně, aniž by směrnice omezovaly jejich příjem. Navíc bílkoviny pomáhají udržovat svalovou hmotu, která určuje rychlost metabolismu. Snažte se přidávat bílkoviny do každého jídla. To vám pomůže omezit chuť k jídlu a snížit pravděpodobnost, že budete svačit.

Pijte více vody

Velmi často zapomínáme pít vodu, která je nezbytná pro fungování našeho těla a zásadní pro udržení zdravé váhy. Měli bychom zcela vyloučit slazené nápoje a nahradit je vodou. Mnoho studií prokázalo, že pití vody může mít příznivý vliv na hubnutí a udržení hmotnosti, a dokonce může mírně zvýšit počet spálených kalorií každý den. Bylo prokázáno, že lidé, kteří pijí pouze vodu, spotřebují denně v průměru o 200 kalorií méně než lidé, kteří pijí jiné nápoje.

Souhrn

Místo radikálních změn v jídelníčku zkuste začít s malými změnami, které nebudou pro vaše tělo a váš současný životní styl šokem.Chci ZDE článek / odkaz


Pokud nakupujete v eshopech, určitě využijte slevové kupóny! Na serveru SlevovyKupon.net jich jsou tisíce a zdarma!


Potřebujete měřit AAC, VAC, VDC a další? Nejvhodnější digitální osciloskopy k dostání na TME.eu


Vybavení do kuchyně? Co třeba odkapávač na nádobí? A X doplňků, které by neměly chybět v žádné kuchyni.


Jak vybrat překapávač?

V čem jsou rozdíly a na jakém principu překapávač na kávu funguje?

Recepty

Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz

Recepty

Nejlepší recepty pro vaše vaření na Receptuj.cz.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!