Recept na Fenykl obecný

přidal(a) Iveta Kotalová
datum: 9. Srpen 2015
0/5
   ( 0 hlasů)
0 komentářů
Obtížnost: 1
Doba přípravy: do 30min
fenykl.jpg
 • Fenykl obecný - fenykl 1.jpg
Fenykl je podobný kopru, zpravidla dvouletá nebo vytrvalá bylina. Využívají se jeho plody, které jsou zdraví prospěšným kořením.

Použití - kuchyně:                                                                                                                                             Fenykl je velmi oblíbené koření hlavně ve francouzské a italské kuchyni. Má sladkou chuť podobající se anýzu. Proto se využívá k dokořenění chleba, cukrovinek a sladkého pečiva. Dále se využívá hodně k dochucení rybích polévek, tvarohových a sýrových jídel, omáček, bylinkového másla, salátů. Můžeme jej upotřebit při konzervaci zeleniny (červená řepa nebo okurky), u přípravy dušeného masa, nebo při výrobě likérů. Jemně osekané čerstvé lístky mohou svou chutí nahradit mátu v jogurtových zálivkách.

Použití - léčitelství:                                                                                                                                                                                      Uvolňuje křeče, pomáhá při plynatosti, nadýmání, má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Podporuje tvorbu mléka u matek. Využívá se při nachlazení a kašli jako čajová směs spolu se šalvějí.

Fenyklový čaj:                                                                                                                                                     1-3 kávové lžičky rozdrcených semen zalijeme horkou vodou a necháme 10-15 minut odstát, poté přecedíme. Slazený medem se používá na nachlazení a kašel, neslazený má pozitivní účinky proti nadýmání a podporuje zažívání. Kojencům a malým dětem dáváme slabší čaj z 1/2 kávové lžičky a 1/8 litru horké vody.

Fenyklové kloktadlo:
Kloktadlo je výborné na zapáchající dech. 1-2g semen přelijeme 100 ml horké vody a připravujeme jako čaj. Vlažným nálevem kloktáme několikrát denně.

 
Komentáře

Přidat nový komentářPodobné recepty

 • Majoránka zahradní

   - majoranka.jpg
  Hodnocení receptu je 5.00Hodnocení receptu je 5.00Hodnocení receptu je 5.00Hodnocení receptu je 5.00Hodnocení receptu je 5.00
  Majoránka zahradní je převážně jednoletá bylina. Její nať se používá jak v kuchyni tak i v léčitelství
  Obtížnost:
  1
  Doba přípravy
  do 30min
  Autor
   Iveta Kotalová
  Publikováno
  9. Srpen 2015
 • Bazalka

   - bazalka.jpg
  Hodnocení receptu je 3.00Hodnocení receptu je 3.00Hodnocení receptu je 3.00Z celkového počtu 5Z celkového počtu 5
  Bazalky jsou stálezelené rostliny nebo keře s aromatickou vůní. Její nať se využívá jak v léčitelství tak k dochucení jídel.
  Obtížnost:
  1
  Doba přípravy
  do 30min
  Autor
   Iveta
  Publikováno
  29. Srpen 2015
 • Rebarbora

   - rebarbora.jpg
  Hodnocení receptu je 2.00Hodnocení receptu je 2.00Z celkového počtu 5Z celkového počtu 5Z celkového počtu 5
  Rebarbora-reveň je statná vytrvalá rostlina s mohutným oddenkem kterého využíváme v léčitelství a velkými šťavnatými dlouze řapíkatými listy které používáme v kuchyni
  Obtížnost:
  1
  Doba přípravy
  do 30min
  Autor
   Iveta
  Publikováno
  29. Srpen 2015


Partneři webu s recepty:

ProdejAuto.eu - soukromá automoto inzerce. Tisíce nabídek z celé ČR.


Jak se stát králem letního grilování? Stačí znát dobrý recept a mít dobrý plynový gril, který koupíte třeba na www.hawaj.cz.