Warning: Unexpected character in input: ' in /home/domains/maminyrecepty.cz/web/public/www/app/produktModule.php on line 80 Bazalka | Recepty

Recept na Bazalka

přidal(a) Iveta
datum: 29. Srpen 2015
3/5
   ( 1 hlasů)
0 komentářů
Obtížnost: 1
Doba přípravy: do 30min
bazalka.jpg
Bazalky jsou stálezelené rostliny nebo keře s aromatickou vůní. Její nať se využívá jak v léčitelství tak k dochucení jídel.

Působí proti žaludečním křečím, snižuje nadýmání, usnadňuje odkašlávání, působí protizánětlivě a mírně antibioticky. Je tedy vhodná i při nespavosti i migréně a léčí afty v ústech.

Čaj z bazalky:                                                                                                                                                      Dvě lžičky čerstvé nebo sušené bazalky zalijeme 250 ml horké vody. Necháme pět minut pod pokličkou louhovat. Vlažný čaj můžeme použít jako kloktadlo i při léčbě aftů, nebo jako teplý nápoj proti kašli, který pijeme dvakrát denně po malých doušcích. Čaj též utišuje bolest a pomáhá při migréně.

Olej proti bolesti svalů:                                                                                                                                           Na uvolňující masáž je nejlepší bazalkový olej. Lístky z jednoho svazku bazalky natrháme nahrubo, v třecí misce je rozdrtíme, aby pustily vůni a přiléváme postupně litr olivového oleje. Olej i lístky pak dáme do vymyté, uzavíratelné lahve a dolijeme zbylým olejem. Můžeme i přisolit. Necháme stát dva týdny, občas protřepeme.

 
Komentáře

Přidat nový komentářPodobné recepty

 • Majoránka zahradní

   - majoranka.jpg
  Hodnocení receptu je 5.00Hodnocení receptu je 5.00Hodnocení receptu je 5.00Hodnocení receptu je 5.00Hodnocení receptu je 5.00
  Majoránka zahradní je převážně jednoletá bylina. Její nať se používá jak v kuchyni tak i v léčitelství
  Obtížnost:
  1
  Doba přípravy
  do 30min
  Autor
   Iveta Kotalová
  Publikováno
  9. Srpen 2015
 • Rebarbora

   - rebarbora.jpg
  Hodnocení receptu je 2.00Hodnocení receptu je 2.00Z celkového počtu 5Z celkového počtu 5Z celkového počtu 5
  Rebarbora-reveň je statná vytrvalá rostlina s mohutným oddenkem kterého využíváme v léčitelství a velkými šťavnatými dlouze řapíkatými listy které používáme v kuchyni
  Obtížnost:
  1
  Doba přípravy
  do 30min
  Autor
   Iveta
  Publikováno
  29. Srpen 2015
 • Fenykl obecný

   - fenykl.jpg
  Z celkového počtu 5Z celkového počtu 5Z celkového počtu 5Z celkového počtu 5Z celkového počtu 5
  Fenykl je podobný kopru, zpravidla dvouletá nebo vytrvalá bylina. Využívají se jeho plody, které jsou zdraví prospěšným kořením.
  Obtížnost:
  1
  Doba přípravy
  do 30min
  Autor
   Iveta Kotalová
  Publikováno
  9. Srpen 2015

Partneři webu s recepty:

Jak se stát králem letního grilování? Stačí znát dobrý recept a mít dobrý plynový gril, který koupíte třeba na www.hawaj.cz.

Sháníte kvalitní a designově hezké záclony, navštivte Dante.cz

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!