Velkolepé vánoční osvětlení

Velkolepé vánoční osvětlení
přidal(a) Marek Kotala, 31. Říjen 2018

 

 

Většina z nás se snaží pořídit velkolepé vánoční osvětlení. Někdy máme pocit, že Vánoce jsou oslavou světel a nikoliv oslavou Svaté rodiny. Na vánočních trzích to jen žije tradicemi a zvyky, ke kterým se každý může připojit v slavnostní nostalgické atmosféře, která v této době převládá ve všech koutcích země. Podle staré tradice se na každém vánočním veletrhu nachází speciální místo, kde je vystavěn obrovský vánoční stromek. Biblické předměty spojené s narozením Ježíška jsou uloženy pod ním v Betlémě. Taktéž zde bývají představeny postavy ilustrující scénu příchodu Ježíška na svět. A je tady 24. prosinec a my máme pocit, že Josef, Marie, Ježíšek, pastýři, tři králové a další postavy ožívají.

Tradiční vánoční osvětlení a dekorace

Podle některých zvyků tato kompozice Svaté rodiny zmizí hned po západu slunce na Štědrý den a příští rok se znovu objeví na stejném místě.  Vraťme se na tržiště, kde vůně čerstvých borových nebo smrkových jehličnanů se mísí s lahodným zápachem tradičních jídel a nápojů. Pro zajímavost v Německu je stále tradicí Vánoční pyramida. Původně pochází z kraje Krušných hor, je to dřevěný kolotoč s figurkami a svíčkami. Vánoční pyramida se otáčí díky tomu, že teplý vzduch stoupá z čepelí a je umístěn nahoře v kruhu. A skoro v každé domácnosti září znamenité vánoční osvětlení a dekorace.

Historie vánoční pyramidy

Vánoční pyramida přešla k nám ze středověkých zvyků, aby chránila dům před zlými křovinami stálezelených stromů a ohně, z nichž vznikla tradice zdobení vánočního stromku. Právě v Německu, začal zvyk zdobení stromečků. Vánoční pyramidy byly oblíbené až do poloviny 19. století a teprve poté byly nahrazeny krásnými vánočními stromy. Největší pyramidy jsou instalovány v Drážďanech a Hannoveru.  Zdobení vánočních stromů je nádherný zvyk a snad se udrží, co nejdéle.

Vánoční výzdoba inspirace!Partneři webu s recepty:Sháníte kvalitní a designově hezké záclony, navštivte Dante.czProdej luxusních šatů. Plesové šaty, koktejlové a krátké šaty, večerní šaty a spousty další luxusních šatů pro pravé dámy.Získejte slevy až 30% na AVON produkty , dárky z motivačních programů, benefity od našich partnerů a mnohem víc. Registrujte se zdarma ještě dnes a zjistěte, co všechno Svět krásy AVON nabízí..Široká nabídka Holandských krmiv Bardog


Bytový textil v nejrůznějších vzorech a hlavně krásné záclony můžete objednávat v e-shopu DANTE.


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!